The Life of Hickey 404

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://dancerwax21.mystrikingly.com/blog/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://poradaprawna483.wordpress.com/2021/11/11/kancelaria-upadlosc-konsumencka-2/

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a ukrywanie dobytku przed wierzycielamiPrzeglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcę rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Po pierwsze przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły pełno zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest skorzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments